INTELIGENTNY BUDYNEK

Przez jednych jest traktowana jako nowa dziedzina na polskim rynku, w naszym odczuciu coraz bardziej popularna. Inteligentny budynek nie musi być dużym kosztem w stosunku do tradycyjnej instalacji elektrycznej pod warunkiem dobrania odpowiedniego systemu i odpowiednich rozwiązań.

Lawirując pomiędzy ofertami wielu producentów, szukamy rozwiązań maksymalnie dostosowanych do upodobań, potrzeb czy budżetu przyszłych użytkowników.

Plusami posiadania instalacji inteligentnej to:

  • oszczędzanie energii – w przypadku braku obecności osób w pomieszczeniu światła automatycznie zostają zgaszone. Podobnie podczas wyjazdu użytkowników. Pozwala również na kontrolę wydatków związanych z pobieraniem energii elektrycznej.
  • sterować pracę kotłów CO – pozwala na automatyczną regulację temperatury. W przypadku ogrzewania elektrycznego pozwala na wyłączenie ogrzewania w czasie gdy nikogo nie ma
  • usprawnić działanie alarmów i monitoringu – zwiększa poziom bezpieczeństwa przez zintegrowanie sys. alarmowego z systemem oświetlenia i monitoringu np. kamery i całe oświetlenie mogą automatycznie uruchomić się przy załączeniu alarmu.
  • reagować na warunki atmosferyczne – stacja pogodowa pozwala na automatycznie zamykanie okien oraz rolet w przypadku wykryciu opadów atmosferycznych.
  • bezpieczeństwo – wychodząc można mieć pewność, że nie zostawiono w domu uruchomionego urządzenia elektrycznego. Podobnie czujka zalania, p.poż chronią nas przed nieszczęśliwymi wypadkami

Możliwościami są m. in. sterowanie głosem, SMS, aplikacją na telefonie komórkowym/tablecie